Pacientska poradňa

Každý jeden z nás sa v určitom okamihu môže stať pacientom. Nie vždy sme však spokojní s poskytovanou zdravotnou starostlivosťou. Niektorých z nás zaskočia neoprávnené poplatky. Iných zase (ne)ľudský prístup ošetrujúceho personálu. Stáva sa aj, že zdravotníkom dávame za vinu zhoršenie zdravotného stavu nášho blízkeho, či jeho smrť.

Aj v takýchto prípadoch podávame pacientom pomocnú ruku. Pomáhame im napísať podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, komunikovať s úradmi. Radíme im, na akú starostlivosť majú pacienti nárok a ako ju majú požadovať. Keď sa ocitnú v zlej sociálnej situácii, zorientujeme ich, za kým ísť a o akú dávku požiadať. Každý jeden podnet, otázku, konzultujeme s poradcami v oblasti zdravotnej starostlivosti, zdravotného poistenia a sociálnych služieb.


Pacienti sa na nás môžu obrátiť viacerými spôsobmi:

- OSOBNE v kancelárii AOPP na Prešovskej ulici 39 v Bratislave vo štvrtok v čase od 7:00 do 15:00 hod.

- TELEFONICKY na čísle 0911 612 548 v stredu od 13:00 do 17:00 hod. a v piatok od 7:00 do 15:00 hod.

- E-MAILOM na adrese info@ozpppp.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára, no zároveň prosíme
pacientov, aby nám na seba zanechali aj telefonický kontakt


POZOR ZMENA: V súvislosti s preventívnymi opatreniami okolo šíriacej sa pandémie koronavírusu nebudeme až do odvolania poskytovať v rámci bezplatnej pacientskej poradne poradenstvo osobne. Aj naďalej sme vám však k dispozícii na vyššie uvedenom telefonickom a e-mailovom kontakte. Ďakujeme za pochopenie.


Naša poradňa pre pacientov je bezplatná a takto by sme ju aj chceli zachovať. Uvedomujeme si, že pacienti, ktorí sa na nás obracajú, sú často v ťažkej životnej a sociálnej situácii. Preto nám pomôže akákoľvek forma Vašej podpory, či už zaslanie 2 % z dane, dobrovoľný príspevok na číslo účtu: SK88090000000­00174779712 alebo cez darovací formulár na našej stránke. Vďaka tomu dokážeme zlepšovať naše služby v prospech chorých a sociálne slabých ľudí na Slovensku. Vašu pomoc si veľmi vážime a zo srdca ďakujeme.

Zvažujete očkovanie proti COVID-19, keď bude vakcína na Slovensku dostupná?

55%
5%
6%
30%
4%