Zapojte sa do Svetového dňa obezity aj vy

04.03.2022 | 5:00 am - 11:30 pm

Slovenská koalícia ľudí s obezitou a nadváhou ( SKLON ) prichádza pri príležitosti Svetového dňa obezity WOD Europe 2022, ktorý pripadá na 4. marec 2022, viaceré zaujímavé projekty.

V spolupráci so Slovenskou NW asociáciou zahájili 1.ročník "NW proti obezite", v rámci ktorého inštruktori zapožičiavajú paličky a zaúčajú ľudí s nadváhou do NW chôdze a jej benefitov pre zdravie. Druhý projekt, ktorý asociácia pripravila spolu s Centrom zdravia a prevencie obezity Hygeia dostal názov "Kilometre proti obezite". Tento projekt bude prebiehať počas celého marca a je zameraný na pohyb. Každý, kto urobí viac ako 15 km za týždeň (beh, NW, chôdza, lyžovanie, plávanie, bicyklovanie) bude odmenený za svoj výkon meraním na prístroji InBody a krátkym poradenstvom zadarmo. V závislosti od vývoja epidemiologickej situácie plánuje asociácia zorganizovať aj Dni zdravia a prevencie obezity. Na jej stránke nájdete cvičenia a stále nové články o prevencii obezity.

Problematike obezity sa venujú aj európske organizácie, a to v rámci online eventov, ktoré začínajú 3. marca večer a prebiehajú počas celého 4. marca. Viac informácií nájdete na stránke nášho člena www.sklon.sk alebo na www.woday.eu.

Vo štvrtok 3. marca o 20. hodine si môžete pozrieť priamy prenos z TV diskusie o uznaní obezity ako ochorení. V piatok 4. marca o 9.30 zverejnia Deklaráciu pre národné akčné plány obezity v EÚ a začne panelová diskusia Záujmovej skupiny poslancov EP k problematike obezity. O 13. hodine sa môžete tešiť na webinár o stigme detí a adolescentov.

Európska koalícia ľudí žijúcich s obezitou (ECPO) pripravila Patient Lounge panelovú diskusiu o význame Svetového dňa obezity pre pacientov a dôležitosti spoločného prístupu k riešeniu obezity, na ktorú sú pozvaní zástupcovia 7 štátov EÚ vrátane Slovenska.


Ako dlho čakáte na operáciu?

10%
5%
3%
2%
81%