28. konferencia klinickej farmakológie - "Klinická farmakológia a zabezpečenie racionálnej farmakoterapie v dnešnom zdravotníctve"

23.10.2018 | 2:00 pm - 3:40 pm

​Dňa 23. októbra 2018, v Kongresovom centre Ministerstva zdravotníctva SR na Limbovej 2 (1. p.) v Bratislave na Kramároch, zaznie v rámci 28. konferencie klinickej farmakológie aj pre pacientov veľmi zaujímavá téma:  "Klinická farmakológia a zabezpečenie racionálnej farmakoterapie v dnešnom zdravotníctve" Viac informácíí o podujatí nájdete na stránke: http://www.klinickafarmakologia.sk

  

Sekcia pod názvom "Racionálna verzus ne-/i-racionálna farmakoterapia dnes" sa pripravuje v spolupráci s AOPP a projektom "Lieky s rozumom". Bohužiaľ, ako vidíme, pacienti na Slovensku (aj v Európe a inde) dnes vynakladajú až príliš veľa prostriedkov na rôzne neúčinné a nezmyselné liečebné postupy a prípravky. Pritom niektoré z nich môžu byť aj nebezpečné. Cítime ako svoju povinnosť na tieto nekalé skutočnosti upozorňovať a spolu s informovanými pacientami a pacientskymi organizáciami sa pokúsiť o zlepšenie nedobrej situácie.    

Pacienti sa môžu registrovať priamo na mieste pri príchode. Pripravená bude pre nich osobitná prezenčná listina.

Program celého podujatia si môžete pozrieť ​na tomto linku.


Pociťujete v poslednom období zhoršenú dostupnosť zdravotnej starostlivosti?

20%
65%
11%
1%
3%