Slovak Crohn Club oslavoval 25. výročie vzniku

06.08.2018
article_392

Pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovak Crohn Clubu sa uskutočnilo slávnostné podujatie, kde sa stretli pacienti s týmto ochorením, lekári, ktorí im pomáhajú, ako aj bývalé a súčasné vedenie klubu. ​

Slávnostné podujatie bolo o vzdelávaní, i o zábave. Prítomní si vypočuli odborné prednášky lekárov a odborníkov, ale tiež osobne prejavili vďaku tým, ktorí im ochotne pomáhajú. Na podujatí totiž pacienti s Crohnovou chorobou oceňovali tých, ktorí ich liečia, edukujú, zlepšujú kvalitu ich života. Ocenenie si prevzala aj zakladateľka Slovak Crohn Clubu MUDr. Príkazská. Na podujatí sa zároveň pokrstilo aj nové logo klubu. Krstnými mamami sa stali Doc. Zelinková a prezidentka AOPP PhDr. M. Lévyová, ktoré veria, že prinesie členom a vedeniu klubu veľa šťastia a úspechov v ich ďalšej prospešnej a nenahraditeľnej práci. O dobrú náladu sa postaral moderátor Martin Šmahel a skvelú atmosféru vytvorili kapela For You Acapella, hudobník Peťo Bažík a legenda slovenskej hudby Paľo Drapák.

Podujatie však bolo aj o lúčení. Z  pozície prezidentky klubu na vlastnú žiadosť odišla Mgr. Nina Kovačiková, ktorá počas svojho pôsobenia zrealizovala viacero aktivít. Vedenie Slovak Crohn Clubu jej preto poďakovalo za jej vytrvalú prácu. "Aj vďaka jej aktivitám vie o mnoho viac ľudí na Slovensku, čo je to IBD, ako sa s ním žije a čo nám chýba." Nina Kovačiková bude pacientom naďalej pomáhať, zostáva členkou Predsedníctva AOPP. 

Aj AOPP sa pripája ku gratulantom a želá Slovak Crohn Clubu veľa úspechov, stabilné zdravie, entuziazmus do ďalšej práce. Zároveň ďakujeme za doterajšiu spoluprácu i podporu.

Pozrite si fotografie, pripomínajúce atmosféru tohto skvelého podujatia. 

Zdroj foto: Slovak Crohn ClubViete, čo je stratifikácia nemocníc?

31%
15%
23%
31%